Det er herligt at gå en havetur om morgenen på denne årstid. Duggen ligger som små diamanter på blomster og blade, og det er taknemmelige motiver, hvis man får fanget stemningen.
![]() | ![]() |
Prøv at se her. Smukt ikke? Jeg er næsten sikker på, at nogle sidder og gisper for at få navnene på roserne. Her er de: til venstre ses ’Falstaff’ og til højre ’The Prince’.
![]() | ![]() |
Skønheden herover er ‘Rhapsody in Blue’. Naturen er de en fantastisk opfindelse.
" I skønheden ligger det guddommelige gemt!"
SvarSlet- Grete Engelbrecht-
Overjordisk smukt, Claus:o)
TANTE GRØN, som er mundlam over disse billeder
Hej Claus
SvarSletMin datter blev skuffet over at de ikke er lavet af glas, så fine de er.
venlig hilsen
Maibritt
VISST ÄR DET VACKERT :)
SvarSletHa det gott
Håkan
Dug-, dråbe-, is-, rim- og snebilleder er noget af det mest fascinerende! Og så kan jeg ikke lade være med at lokke til at se de øverste roser og samtidig skele op til den smukke efterårsheader i orange kulører. Så er roserne pludselig ikke "bare" lilla med "frosting" mere, men ihvertfald i mine øjne også med de varme kulører i. Efteråret er fuld af smuk glød - også på billeder herinde! Forleden lå der dis over markerne samtidig med at solen farvede himlen. Wouw!
SvarSletHjerteligst
Disse billeder er helt sublime, Claus!
SvarSletVarme hilsener, Lisbeth K.