… at vi ved at omgive os med skønhed, på alle plan, øger vort velbefindende og udvikler større kreativitet.
Nuvel, jeg kan kun tale for mig selv, men jeg må sige, at det i den grad virker inspirerende på mit skriveri at opholde mig her i Skagen på Klitgården.
Det er talt meget om lyset heroppe, og momentvis oplever man det da også, som her for få minutter siden, hvor jeg greb kameraet.
Dette er udsigten fra mit værelse, som vender mod nord, ligesom kunstneres atelierer. Mon ikke, I forstår, at jeg er ganske godt tilfreds med min plads her!
Jeg skal dog ikke for tidligt i seng. Kl. 4.00 bliver jeg hentet af en taxa. Det hører I nærmere om i morgen.
Kære Claus
SvarSletDet tror jeg nu nok, man kan forstå, med sådan en udsigt kan man næsten falde i staver, men det håber vi ikke du gør, for vi er vist mange, der glæder os til bogudgivelsen i november.
Det lyder meget spændende, det du skal, er det imorgen tidlig kl 4.00 eller var det i eftermiddag kl 4.00, du blev afhentet, vi venter med STOR SPÆNDING.
Knus fra det midtfynske Pia
Så smukke billeder, det er ikke kun blomster, du kan fotografere.
SvarSletDet er dejligt at du nyder det, det er dig vel undt.
SvarSlet( er også lidt spændt på hvad du skal i morgen )
Vh Ann
Hmm...skal du se solopgang fra et specielt godt udkigssted?
SvarSletEller er vi i dyreriget, mineralriget eller planteriget - hemmeligheder af flere slags ventes afsløret snarest;O)
Superflot regnbue!
Hilsen Pia Kbh.
Uha........alle disse hemmeligheder du sidder og fusker med deroppe i din hemmelige skrivehule, pirrer min nysgerrighed noget så grufuldt, Claus:o) :o) Ikke fordi jeg er nysgerrig som sådan, - det ved du jo godt, at jeg ikke er....slet slet ikke..... - men jeg vil bare så frygtelig gerne vide alting:o)
SvarSletMon nogen kan komme med et kvalificeret gæt? Så der er bare en lille mikroskopisk chance for, at jeg kan sove i nat, af bare spænding og nysger.......videbegærlighed!?!?!?:o)
Gad vide, om den taxa, som henter dig klokken kvalme inat, skal bringe dig til Ålborg Lufthavn? Og i så fald: Hvorhen? Hvorfor? Hvornår? Hvorledes? Hvordan?
Mange godnathilsner og husk nu at passe din sengetid:) Goodnight, sleep tight and don´t let the bedbugs bite:o)Sov godt Cliffhanger!:o)
TANTE GRØN
Hvem ville ikke gerne være så priviligeret at få lov at tage ophold på Klitgaarden, hvor kort opholdet end måtte være. Jeg håber, du har nydt det!
SvarSletKom nu klokke vi vil se hvad Claus skal kl.4! Bliver du til en superhelt mon? Er det en regnbue? Er det et stjerneskud? Tardddaaa det er Gardenwonderman!
SvarSletKære Claus.
SvarSletDejlige Skagensbilleder, og en flot regnbue.
Det var da godt nok tidligt du skal op --- hvad mon der skal ske?
Spændende-
bedste hilsner
jmn
Ah! Skagen er så vakkert!!
SvarSletHa en fin uke!
STOR klem
Anette:)
Kære Claus.
SvarSletTak for de smukke stemningsbilleder, de kan da kun bringe én i godt humør, og give energi. Og kunstmalerens palét, regnbuen som står smukt over Skagens havn.
At stå op i ulvetimen må betyde en rejse. Holland måske. Uanset, ønsker dig en rigtig god tur.
Kærlig hilsen,
Iris.
Kære Claus.
SvarSletJa, ih du milde, en flot udsigt, du har deroppe - men det har du altså også hjemme i din egen havestue.
Engang imellem bliver man "hjemmeblind", og så er det godt at komme ud og oplevele noget nyt og hente ny inspiration. Og Claus - det er du jo verdensmester i:-), og tak for det, for vi er jo med som blinde passagerer.
Nej, hvor er jeg glad for, jeg ikke læste dit indslag i aftes, for så ville jeg da have ligget vågen hele natten og gættet på, hvad du nu havde fundet på:-)).
God taxa- og måske flyvetur!!!
Kærlig hilsen
Thanks for this
SvarSlethttp://www.packersmoversnashik.com/ packers and movers nashik
http://www.packersmoversinmumbai.com/ packers and movers in mumbai
http://www.moversandpackersbangalore.com/ packers and movers bangalore
http://www.transportroad.com/ packers and movers in mumbai
http://www.packersandmoversmumbai.co.in/ packers and movers in mumbai