Ja, det er spørgsmålet! Her er en mellemting; en hyggelig én af slagsen med foldedøre og vin under taget.
![]() | ![]() |
![]() | ![]() |
Jeg synes, at det er en rigtig charmerende bygning, og det er tydeligt, at parret der bor i Helsingborg, hygger sig i deres uderum.
Måske kan det inspirere en og anden til noget lignende?
Så vackert och ombonat. Vi håller som bäst på med ett växthus/uterum men inte alls i den storleken :)
SvarSletVirkelig skønt "sted" - det må være dejligt at opholde sig i et sådant rum. Og du har ret i overskriften. Det er vanskeligt at skelne.
SvarSletGod have veekend til alle.
Kjærligst Hannemor
Wow..det er jo bare perfekt..:-)
SvarSletGod varm weekend fra Lisbeth
Nej hvor er det pænt. Godt man ikke er sådan en nederen, misundelig type!
SvarSletOj, oj så tjusigt! Vilka underbara ställen du har besökt! /Anja
SvarSletJeg kan godt lide konceptet, det er nemlig virkelig smart!- Der er også en skøn stemning, sydlandsk eller måske noget fra Marokko?
SvarSletK.Gro
Helt underbart säger jag.
SvarSletAnna
Jeg gad godt plukke vindruer sådan et sted. Hvor er det smukt og stemningsfuldt.
SvarSletInbjudande! /Catarina Trelleborg
SvarSletSåg ditt inlägg om armeringsnät. Finns i var mans/kvinnas trädgård i Sverige :-)
Meget meget smukt!
SvarSletMh Annette
Helt makalöst snyggt! Hade gärna sett fler bilder!
SvarSletAh, härligt att se Eva och Claes underbara uterum genom dina ögon. Det är så underbart snyggt!
SvarSletKram, Eira
Så flott med betong både ute och inne, och mjuka mattor som konstrast. Älskar helsingborgsträdgårdar, murgröna och mjuka gröna ytor.
SvarSletDet ser enormt hyggeligt ud! Jeg har dog ikke plads til en decideret havestue, så jeg må "nøjes" med mit dejlige drivhus fra www.hobbydrivhuse.dk
SvarSletHav en dejlig weekend :)