Så kan jeg fortælle, at Bilka fra i morgen torsdag har 50 % rabat på alle forårsløg. Tiluddet gælder, så længe der er løg tilbage.
Så kan jeg fortælle, at Bilka fra i morgen torsdag har 50 % rabat på alle forårsløg. Tiluddet gælder, så længe der er løg tilbage.
Her er det så, at jeg ikke lige ved, om det er godt eller skidt, at jeg bor så langt væk fra en Bilka. Det er jo ikke nemt at sige nej til sådan et tilbud.
SvarSletMen i år har jeg faktisk købt de fleste af mine løg på nettet - og det er dejlig nemt.
Jeg har bare slet ikke lagt krokusløg - og hvorfor er det så lige, at jeg aldrig tænker på dem?!
Kjærligst Hannemor
Nå-da Claus. Tak for den melding. Jeg troede ellers, at jeg skulle et par timer i haven i morgen. Nu må jeg så tro om igen :-)
SvarSletGo morgen Claus.
SvarSletJeg havde hørt rygtet.... Og stod klar sammen med hr og fru danmark da de åbnede dørene her kl 8.00
Så nu er der liiiiige 400-500 løg mere der skal lægges. Er det ikke bare herligt ;-)
God og dejlig dag Claus.
Hilsen Susan
Forhåbentlig bliver de ikke udsolgt hurtigt for jeg har en 'Bilkadate' med min veninde i aften :-)
SvarSletTak fordi du nævnte det Claus.
Knus
Kære Claus.
SvarSletJa, løg mangler man jo altid:o) Så nu har Nordmors Løgforsyning været i Viborg og hente en ny frisk forsyning af lilla, purpur og hvide tulipaner.
Jeg kommer til at tilbringe hele november måned med en vis legemsdel i vejret.
Mon der kan koges suppe på tulipanløg? Og hvor har du købt din pandelampe, Claus?
Knus fra Bulbbrain
Tusind tak for tippet. Bilka i Sønderborg havde masser af løg, og der kan være mange i en lille UP. Samme farver,som tanten fra Mors har købt er også købt her til skovhaven. Jeg glæder mig til foråret.
SvarSletHej Claus
SvarSletTak for informationen ;-)
Men er du klar over man ikke kan købe noget af din pottemuld mere?
Ihvertfald ikke i Bilka Kolding.
Mvh Thomas